Připojením televize k internetu získáte mnoho výhod. Nejste odkázáni pouze na pozemní či satelitní vysílání, ale můžete těžit ze skutečnosti, že drtivá většina obsahu je dnes už na internetu.

 

Jak ji připojit?

Kabelem. Stará známá ajťácká pravda říká, že kabel je kabel. A má pravdu. Nechcete se dívat na sekající se obraz v okamžiku napínavého filmu nebo sportovního zápasu. Jednoznačně, pokud máte tu možnost, připojte vaší televizi k vašemu domácímu routeru ethernetovým kabelem. Důvod je velmi jednoduchý. Video obsah přenáší velké množství dat a protože se jedná o stream nebo live-stream, jsou tato data citlivá na zpoždění. Nedostatečná kapacita 2,4 GHz Wi-Fi pásma pak způsobí i malé výpadky.

Nemáte možnost připojit televizi k routeru kabelem? Pak musíte sáhnout po Wi-Fi. Pokud televize i router umí 5 GHz pásmo, volte tento způsob připojení. 5 GHz pásmo je propustnější a daleko méně náchylné vůči rušení.

Nejdříve zkuste svou televizi připojit k internetu pomocí ethernetového kabelu. Pokud to není možné, využijte bezdrátovou Wi-Fi sít.

 

Co připojením vaší TV k internetu získáte?

Pokud máte televizi z kategorie SmartTV, můžete do ní instalovat různé aplikace, podobně jako do chytrých telefonů. Mezi ty zajímavé aplikace, které byste měli zvážit pro instalaci do TV, patří například: YouTube, aplikace vašeho oblíbeného IPTV poskytovatele (například WIA TV od SledovaniTV), vaše oblíbená placená streamingová platforma (Netflix, Voyo, HBO GO/HBO MAX, Amazon Prime nebo AppleTV+) nebo zajímavé bezplatné projekty (Stream, Mall TV).

V neposlední řadě připojením TV k internetu získáte i HBBTV, nebo jak se také říká “červené tlačítko”, a s ním zdarma přístup k obrovskému internetovému archivu České televize zvaném “iVysílání”. Zde naleznete filmy, seriály, dokumenty a další obsah vysílaný na České televizi.

Do svých chytrých televizí můžete naistalovat velké množství aplikací.

 

Co dělat když nemám SmartTV?

Ani uživatelé starších “non smart” TV nemusí přijít zkrátka. Na trhu existuje celá řada zařízení, která stačí k televizi připojit přes HDMI rozhraní a vaše starší televize rázem ožije novým životem a umožní chytré funkce uvedené výše. Mezi oblíbená zařízení k TV zvaná “multimediální centra”  patří například Google Chromecast, Xiaomi Mi TV Stick, Nvidia Shield nebo Apple TV.

WIA TV nabízí přístup k programové nabídce poskytovatele SledováníTV. Více informací o nabídce naleznete na našich stránkách.

 

Pokud si chcete IPTV pro začátek vyzkoušet, tak k našim WIA DSL tarifům můžete mít WIA TV na první předplatné zdarma. K některým tarifům WIA Optika nebo WIA Internet je WIA TV součástí balíčku služeb.